Αήττητοι Παναχαϊκή-Απόλλων Σμύρνης, πρώτη ήττα για Καλαμάτα

Με το πέναλτι του Μάναλη τα Χανιά υποχρέωσαν την Καλαμάτα στην πρώτη της ήττα στον Α’ όμιλο της SL2, ενώ το ντέρμπι Παναχαϊκή-Απόλλων έληξε 0-0. Πρώτη νίκη στον Β’ όμιλο για τη Νίκη Βόλου.

Τα Χανιά κέρδισαν την Καλαμάτα με 1-0, στα Περιβόλια, χάρη στο στο πέναλτι του Μάναλη στο 31ο λεπτό του αγώνα.Ο ίδιος θα μπορούσε να κάνει και το 2-0 όταν έχασε μοναδικό τετ-α-τετ στις καθυστετήσεις του πρώτου μέρους, με την μπάλα να στα ματά στο οριζόντιο δοκάρι.

Παναχσϊκή-Απόλλωνας Σμύρνης 0-0

Ισόπαλο δίχως σκορ έληξε αντιθέτως το σημερινό ντέρμπι του Β’ ομίλου, ανάμεσα σε Παναχαϊκή και Απόλλωνα Σμύρνης. Αποτέλεσμα το οποίο βοήθησε αμφότερες τις ομάδες να διευρύνουν το αήττητο σερί τους στην δεύτερη κατηγορία…

Σε ό,τι αφορά στον Α’ όμιλο, τώρα, η Νίκη Βόλου σημείωσε την πρώτη της νίκη στη φετινή Super League 2, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 3-0 μάλιστα του Απόλλωνα Πόντου!
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς, μόλις στο 10ο λεπτό, με την κεφαλιά του Σιαφά. Για να ακολουθήσουν δύο γκολ μέσα σε δέκα λεπτά, στο 40? και στο 50? -το δεύτερο με απευθείας εκτέλεση φάουλ- του Μιράντα και να κλειδώσει το «τρίποντο».