Καλλιθέα-ΟΦ Ιεράπετρας 2-1: Άρπαξε τη νίκη με ανατροπή σε δυο λεπτά! (hls)

Η Καλλιθέα γύρισε το παιχνίδι στην έδρα της με τον ΟΦ Ιεράπετρας στο τελευταίο δεκάλεπτο κι έκανε το 2Χ2 στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος της Super League 2

Η Καλλιθέα ήταν στα σχοινιά στη μεγαλύτερη διάρκεια του σημερινού (21/11) αγώνα με τον ΟΦ Ιεράπετρας στην έδρα της, όμως, δεν παράτησε την προσπάθεια. Το πάλεψε μέχρι τέλους και δικαιώθηκε για την επιμονή της. Κι αυτό, γιατί κατάφερε να γυρίσει το εις βάρος 0-1 από το 17ο λεπτό με δύο γκολ στο 83ο και στο 84ο λεπτό και τελικώς να πάρει τη νίκη με σκορ 2-1!

Για τους φιλοξενούμενους, το σκορ άνοιξε ο Βουό με κεφαλιά στο 17ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι σταδιακά πίεζαν όλο και περισσότερο για την ισοφάριση, όμως, γκολ δεν μπορούσαν να βρούνε. Τη λύση έδωσε ο Κυνηγόπουλος στο 83ο λεπτό, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1, με τέρμα που πέτυχε επίσης με κεφαλιά. Με τον ίδιο τρόπο, με νέα κεφαλιά, δηλαδή, ένα λεπτό αργότερα ο Λουκίνας έκανε το 2-1. Σκορ, που οι γηπεδούχοι κράτησαν μέχρι τη λήξη, κάνοντας έτσι το 2Χ2 στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος της SL2.

ΣΚΟΡΕΡΣ: 83′ Κυνηγόπουλος κεφ., 84′ Λουκίνας κεφ. – 17′ Βουό κεφ.

Καλλιθέα (Βόκολος): Στρέζος, Ρέντζας (46′ Μανθάτης), Ρώσση, Κύργιας, Ευαγγέλου, Σαντάνα (89′ Κολτσίδας), Ντεμέτριους (89′ Νάτσης), Τσιντώνης (78′ Μπουλούλης), Νίλι (72′ Κωστανάσιος), Κυνηγόπουλος, Λουκίνας

ΟΦ Ιεράπετρας (Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Στάμου, Ίτσιος, Ντέτλερ, Κατάλντι, Τσορνομάζ, Μηλιώτης (66′ Β. Παπαδάκης), Μπλανκ (57′ Ζήσης), Βουό (66′ Καλλιτσουνάκης), Αντερέγκεν