ΑΕΚ Β΄- Ρόδος 5-0: Καταιγιστική ΑΕΚ στο «Σεραφείδειο»! (hls)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κορομηλά που πέτυχε δύο γκολ, η ΑΕΚ Β΄επικράτησε της Ρόδου με 5-0 για την 31η αγωνιστική της Super League 2.

Η ΑΕΚ Β΄, ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση στο «Σεραφείδειο» κόντρα στη Ρόδο και δεν άργησε να φτάσει στο γκολ!

Μόλις στο έκτο λεπτό, ο Χρήστος Γιούσης άνοιξε το σκορ, φτάνοντας τα 14 γκολ στο πρωτάθλημα της Super League 2!

Η ομάδα του Νίκου Παναγιωταρά συνέχισε να είναι καταιγιστική ειδικά στο πρώτο ημίχρονο!

Ο Γιάννης Κορομηλάς, πέτυχε δύο γκολ στο 35΄ και το 44΄ για ν΄ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0!

Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο, ο ρυθμός έπεσε σε σχέση με το πρώτο και ο κόουτς της ΑΕΚ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές. Στο 74΄ο Κορομηλάς άγγιξε το χατ τρικ, όμως η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.

Στο 77΄ο Παναγιώτης Γεωργέας που είχε περάσει ως αλλαγή βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα για το 4-0 και ο Μιχάλης Κοσίδης στο 79΄, διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Έναρξη του ματς.
1’ Έπειτα από λάθος απομάκρυνση της άμυνας, ο Γιάννης Κορομηλάς έκανε ένα πλασέ μέσα από την περιοχή, ωστόσο η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
5’ Ο Ραντόνια βρήκε κάθετα τον Χριστόπουλο μέσα στην περιοχή, αυτός έκανε με τη μία το σουτ, αλλά ο Σουλάι απέκρουσε εντυπωσιακά!
6’ Ο Γιούσης υποδέχθηκε τη μπάλα από αριστερά μέσα στην περιοχή, προχώρησε και με εξαιρετικό πλάσε την έστειλε στην απέναντι γωνία για το 1-0!!!
10’ Ο Τζούντα Γκαρσία δοκίμασε ένα πλασέ λίγο έξω από την περιοχή, όμως ο Σουλάι απέκρουσε.
35’ Ο Γερολέμου έστρωσε ωραία στα όρια της περιοχής για τον Κορομηλά και αυτός με δυνατό πλάσε έκανε το 2-0!!!
43’ Ο Μπάμπης έπιασε ένα σουτ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
44’ Ο Μιτάι έκανε γύρισμα από αριστερά μέσα στην περιοχή, ο Κορομηλάς στόπαρε και με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Σουλάι για το 3-0!!!
45+’ Λήξη πρώτου μέρους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
48’ Ο Γιούσης εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, ωστόσο η μπάλα πέρασε πάνω από το τέρμα του Σουλάι.
63’ Ο Μιτάι έκανε γύρισμα από αριστερά, ο Κορομηλάς έπιασε με τη μία το σουτ μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.
74’ Ο Γιάννης Κορομηλάς έκανε ένα δυνατό σουτ με το αριστερό λίγο έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!
76’ Ο Τσάβες Γκαρσία εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ για τη Ρόδο, ο Θεοχάρης απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
77’ Ο Πάπα Λαέρτ έκανε ωραίο γύρισμα από αριστερά και ο Παναγιώτης Γεωργέας με πλασέ από κοντά έκανε το 4-0!!!
79’ Ο Κοσίδης έπαιξε το ένα – δύο με τον Γεωργέα μέσα στην περιοχή και στη συνέχεια με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0!!!
90+3′ Λήξη του αγώνα.

ΑΕΚ Β (Παναγιωτάρας): Θεοχάρης, Ραντόνια, Μιτάι (70′ Παρράς), Λάτσι, Αρβανίτης, Μπάμπης, Γερολέμου (46′ Γεωργέας), Κορομηλάς, Τζούντα Γκαρσία (46′ Πάπα), Γιούσης (61′ Κοσίδης), Ευθ. Χριστόπουλος (70′ Απ. Χριστόπουλος).

Ρόδος (Κουρμπανάς): Σουλάι, Μαρτάκης, Νικολόπουλος, Καψάλης, Καραγεώργης, Μακρυδημήτρης, Μπότος, Χύσι, Μάρκοβιτς, Παπάζογλου, Γκαρσία.