Super League2: Νίκες για Πιερικό και Νίκη Βόλου

Η Νϊκη Βόλου επικράτησε εκτός έδρας της Καβάλας, ο Πιερικός ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη της βαθμολογίας ενώ ισοπαλό τελείωσε το ματς του Ηρακλή με τον Πανσερραϊκό.

Η Νίκη Βόλου επικράτησε εκτός έδρας της Καβάλας με 2-0 για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 68 με εύστοχη εκτέλεση Τσουκαλά και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Πάνος στο 87 με δυνατό σουτ. Η Νίκη Βόλου βρίσκεται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 38 βαθμούς και δύο περισσότερα ματς από την Ξάνθη που ακολουθεί με 36. Η Καβάλα παραμένει στην τελευταία θέση με 16 βαθμούς.

Καβάλα (Νούρι): Κυρίτσης, Στίκας, Αρμάλας, Μπελεβώνης, Σπάσιτς, Ρέτσος (72′ Σαμπανίδης), Θωμαΐδης, Αμούρ (46′ Μουσίγια (75′ Οκάν), Αλίμι (46′ Μπάουμαν), Καϊούμπι, Σταμένκοβιτς.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Αθανασίου, Κάσσος, Γρομητσάρης, Αλιατίδης, Παναγιωτίδης (88′ Τσιμπούκας), Τσουκαλάς, Μέτσε (65′ Λούκας Γκαρσία), Μιράντα (80′ Πάνος), Βασιλείου (88′ Κυρίτσης), Κουσκουνάς (65′ Ροχάνο).

Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)

Ηρακλής – Πανσερραϊκός 1-1

Ισόπαλο 1-1 τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Πανσερραϊκό για την 25η αγωνιστική της Super League 2.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης, προηγήθηκε στο 37 με τον Πατράλη στο 37 και το τελικό 1-1 διαμόρωσε ο Κανίς στο 68 με σουτ.

Ο Ηρακλής βρίσκεται στην έκτη θέση έχοντας 34 βαθμούς και ο Πανσερραϊκός είναι στην 14η με 21.

Ηρακλής (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πήλιος, Α. Παπαστεριανός, Χρουσιέλ, Πανάγου, Πατράλης, Νταμιάν Σίλβα, Κάκκο, Τομάς, Τότσκα, Άλεξιτς.

Πανσερραϊκός (Διγκόζης): Κατσικάς, Ζέρης, Βάντερσον, Καρασαλίδης, Μέσσι, Μαρκιόνι, Κόντσι, Στίνα, Κεφαλάς, Ανάκογλου, Κανίς.

Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών)

Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Βόλου 1-1

Ο Ολυμπιακός Βόλου κρατούσε τη νίκη στα χέρια του για 95 λεπτά έχοντας προηγηθεί στο 45 με τον Βερνάρδο, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας χάρη στο γκολ του Πατσέκο στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων. Η ομάδα του Βόλου βρίσκεται στην ένατη θέση της βαθμολογίας έχοντς συγκεντρώσει 29 βαθμούς ενώ ο Θεσπρωτός είναι στην 10η θέση με 25.

Θεσπρωτός (Ρότσα): Κίναλης, Ντι Αλέσιο, Βαλιέντε, Βασιλάκης, Γώγος (82′ Μαρτίνεζ), Ρομέρο (46′ Πατσέκο), Ραμίρεζ, Ζιώγας (82′ Βαταμίδης), Γεωργούσης (46′ Μπονίγια), Σαραντίδης, Κωνσταντίνου (82′ Δημήτρουλας).

Ολυμπιακός Βόλου (Καβακάς): Ξενοδόχοβ, Γραικός, Σκοπελίτης, Στάμου, Φιλίποβιτς, Ντιαμπί (72′ Μανγκά), Κόλα (89′ Παπακώστας), Ξύδας (52′ Μαρκοπουλιώτης), Βερνάρδος, Ντος Σάντος (46′ Κουντουριώτης), Σιαφά.

Διαιτητής: Δραγάτης (Ανατ. Αττικής)

Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας 1-1

Ισόπαλο 1-1 τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα στον Απόλλωνα Πόντου και τον Απόλλωνα Λάρισας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Σταματή στο 22ο λεπτό με τον Ελλέ στο 25 να ισοφαρίζει σε 1-1. Ο Απόλλωνας Πόντου έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 83 λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Σουντουρά.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Δαλιανόπουλος, Πάτι, Σουντουρά, Ρούνεϊ, Ενομό, Παπαϊωάννου (79′ Ιντζίδης), Καλογέρης, Κουακού (90′ Φράγκος), Αμαραντίδης, Ελλέ.

Απόλλων Λάρισας (Γράφας): Αστράς, Λίταινας, Νούσιος, Πετράκης, Βίγια, Τιμπουέ (81′ Καραμόκο), Χατζής, Μπαλογιάννης, Γιαννίτσης, Κοζού, Σταματής.

Διαιτητής: Στάμος (Ηλείας)
Βοηθοί: Δίπλαρης (Καρδίτσας), Βιτσεντζάτος (Ανατ. Αττικής)Κίτρινες; Μουσίγια – Μέτσε
Κόκκινες:

Πιερικός – Τρίκαλα 3-0

Σημαντική νίκη πανηγύρισε ο Πιερικός που επικράτησε των Τρικάλων με 3-0 και βρέθηκε ένα βαθμό μακριά από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ στο 26, ο Κανούλας στο 52 ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 και το τελικό 3-0 έγραψε ο Καρανάτσιος με κεφαλιά στο 88ο λεπτό. Τα Τρίκαλα βρίσκεται στην προτελευταία θέση με 26 βαθμούς

Πιερικός (Βαζάκας): Τζήμας, Χαρτσιάς, Παντελιάδης, Κουκόλης (46′ Τόσκας), Γιαλαμίδης, Χαντζάρας, Κριμιτζάς (71′ Καρανάτσιος), Β. Παπαδόπουλος, Ζαφειράκης (80′ Εμπουέλε), Ντίνας, Κανούλας (84′ Μπουόλι).

Τρίκαλα (Καλογιάννης):Ντιαλόσι, Περλιέσι, Γκοβίνας, Ελευθεριάδης (46′ Χειρίτραντας), Ιωαννίδης, Μπαξεβάνος, Μυλόπουλος (46′ Μανίσογλου), Νιάρος, Πέλκας, Ριζογιάννης, Σανδραβέλης (62′ Κλεμέντε).

Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)