Oλυμπιακός Β’ – Ηρακλής 0-0: Έλειψε μόνο το γκολ (hls)

Ολυμπιακός Β' και Ηρακλής είχαν πολλές ευκαιρίες στου Ρέντη αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 για την 24η Αγωνιστική της Super League 2, έχοντας από ένα καλό ημίχρονο.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και είχαν μία πολύ καλή ευκαιρία στο 5ο λεπτό με τον Σουρλή.

Ο «Γηραιός» ήταν ανώτερος στο β’ αλλά οι Τομάς και Πατράλης δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Τζολάκη.

O Ολυμπιακός Β‘ είναι 9ος με 29 βαθμούς μετά από 22 αγώνες, ο Ηρακλής 5ος με 33 σε 23 ματς.

Ολυμπιακός Β’ (Ιμπαγάσα): Τζολάκης, Κινκουέ, Μπα, Αποστολόπουλος, Καρμπόβνικ (88′ Νταμπό), Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος (65′ Μαρίνος), Βοΐλης (88′ Πινακάς), Ντόι, Κώστή (71′ Νίκολιτς), Σουρλής.
Ηρακλής (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Σγουρής (46′ Χρουσιέλ), Α. Παπαστεργιανός, Πήλιος, Τομάς (90+2′ Γιουμπιτάνα), Ναπολιτάνο (77′ Σίλβα), Πατράλης, Μασούρας (77′ λ.τ Κάκκο), Καρτσαμπάς (90+2′ Μπαστακός), Άλεξιτς.