SL2: Στο +3 ο Λεβαδειακός μετά την ισοπαλία Καλαμάτα-Καλλιθέα (vids)

Παιχνίδι με ευκαιρίες, γκολ, δύο κόκκινες και χωρίς νικητή για Ηρακλή και Αναγέννηση Καρδίτσας (1-1). Ισοπαλία για Ρόδο και Επισκοπή (0-0). Σημαντική νίκη από την τελευταία της βαθμολογίας Ζάκυνθος με 2-0 επί του Εργοτέλη. Πολλά γκολ και από ένα βαθμό για Καλλιθέα και Καλαμάτα (2-2) με νικητή τον Λεβαδειακό, ο οποίος παραμένει στο +3.

Παιχνίδι με ευκαιρίες, γκολ, δύο κόκκινες και χωρίς νικητή για Ηρακλή και Αναγέννηση Καρδίτσας (1-1). Ισοπαλία για Ρόδο και Επισκοπή (0-0). Σημαντική νίκη από την τελευταία της βαθμολογίας Ζάκυνθος με 2-0 επί του Εργοτέλη. Πολλά γκολ και από ένα βαθμό για Καλλιθέα και Καλαμάτα (2-2).

Ηρακλής-Αναγέννηση Καρδίτσας: 1-1

Ο Ηρακλής και η Αναγέννηση Καρδίτσας έμειναν στο 1-1 στο Καυταντζόγλειο στάδιο για την εξ αναβολής 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα ο Γκίνης κέρδισε πέναλτι, καθώς ο Παπαστεριανός τον ανέτρεψε μέσα στην περιοχή. Ο ποδοσφαιριστής του Ηρακλή αποβλήθηκε και άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες, ενώ η Αναγέννηση Καρδίτσας άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα για το 1-0. Ο Γηραιός ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος και στο 18′, ο Τομάς εκτέλεσε το φάουλ, ο Κάκκος έπιασε την κεφαλιά και έγραψε το 1-1. Η ΑΣΑ έμεινε και αυτή με 10 παίκτες καθώς ο Λαρέα ύστερα από δεύτερη κίτρινη κάρτα πέρασε εκτός.

Στο δεύτερο ημίχρονο αμφότερές και οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες, προκειμένου να πάρουν το προβάδισμα και τους τρεις βαθμούς, ωστόσο καμία δεν ευτύχισε σε δεύτερο γκολ. Η Αναγέννηση Καρδίτσας έφτασε τους 30 βαθμούς και παρέμεινε στη 4η θέση και στο +2 από τον Ολυμπιακό Β, οι “ερυθρόλευκοι” έχουν τρία παιχνίδια περισσότερα από την ομάδα της Θεσσαλίας. Ο Ηρακλής είναι 7ος με 26 βαθμούς.

Ηρακλής(Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Πήλιος, Κωστούλας, Α. Παπαστεριανός, Πατράλης, Τότσκα (66’ Γιουμπιτάνα), Ναπολιτάνο (16’ Σγουρής), Αλεξιτς, Κάκκο (81’ Μασούρας), Τόμας.

Αναγέννηση Καρδίτσας(Αμανατίδης): Γκέκας, Καρανίκας, Σταμόπουλος (76’ Βιδάλ), Γκόλιας, Λαρέα, Γκίνη, Μπάλλας (41’ λ.τρ. Λαγός), Πλέγας, Πολίτης (76’ Κουτρομάνος), Μπενγκόα (62’ Κουτσιανικούλης), Μπραμπίγια (62’ Μπιανκόνι).

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα:

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Ηρακλής – Αν. Καρδίτσας 1-1 | HIGHLIGHTS”,”description”:” “,”thumbnailUrl”:”https://imageservicethumbs.glomex.com/dC1ibHU1bnRqdHo4bDUvMjAyMi8wMi8yMy8xNS8wM180MV82MjE2NGNjZDBmZDFmLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT4M54S”,”uploadDate”:”2022-02-23T15:06:11.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=3y8om249ji07mppg&playlistId=v-ci3igzdlztzl”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/logo_v@2x.png”,”width”:136,”height”:146}}}

Ροδος-Επισκοπή: 0-0

Επισκοπή και Ρόδος “κόλλησαν” στο 0-0 για την εξ αναβολής 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η κρητική ομάδα ήταν ανώτερη στο πρώτο 25ο λεπτό και με ευκαιρίες των Νοικοκύρη στο 1′ και του Σουμπασάκη προσπάθησε να πάρει να ανοίξει το σκορ. Όσον αφορά τη Ρόδο στο 45ο λεπτό, ο Σταματελόπουλος βρέθηκε σε τετ α τετ με τον Κολογεράκη, όμως ο Γκονζάλβες με τάκλιν έκοψε τον παίκτη των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες έριξαν τον ρυθμό τους και τελικά αποχώρησαν από το γήπεδο με το βαθμό της ισοπαλίας. Η Επισκοπή είναι στην 9η θέση με 25 βαθμούς, ενώ η Ρόδος στην 12η με 20.

Ρόδος (Κόλτζος): Θεοδωράκης, Καραγεώργης (68′ Τσάβες), Σάαντο, Μακρυδημήτρης, Καψάλης (46′ Βουργουτζής), Μάρκοβιτς (79′ λ.τ Σουλάι), Δελαπόρτας, Χύσι, Νικολόπουλος, Μαρκόφσκι (68′ Μίγγος), Σταματελόπουλος (79′ Αδαμάκης).

Επισκοπή (Βέλιτς): Καλογεράκης, Μπαρμπόσα, Γκονζάλβες, Τσάβος, Πολυχρόνης, Εμπόι, Τριντάντε, Σουμπασάκης, Νοικοκυράκης, Σκόνδρας (78′ Καραγιάννης), Σταθόπουλος (54′ Νταρζίσιο).

Ζάκυνθος-Εργοτέλης: 2-0

Η ουραγός του πρωταθλήματος Ζάκυνθος επικράτησε με 2-0 επί του Εργοτέλη για την εξ αναβολής 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Σπουδαίο εντός έδρας τρίποντο για την Ζάκυνθο κόντρα στον Εργοτέλη. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με τον Λάμπογλου στο 60′ και ο Τσιμέλι 12 λεπτά αργότερα έκανε το 2-0.

Η οικοδέσποινα παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς, ενώ ο κρητικός σύλλογος είναι στους 27 όσους έχει και η Κηφισιά με την αθηναϊκή ομάδα να έχει ένα παιχνίδι λιγότερο (σ.σ 18).

Ζάκυνθος (Νόλης): Μέντεζ, Καραμί, Οντόνε, Άργκους, Κούνια, Κιτόκο (52′ λ.τ Ντάσης), Σούρμπης (88′ Καλλιβωκάς), Κοναγκάγια (88′ Ρουκουά), Νικολακόπουλος, Λάμπογλου (62′ Μπαζάν), Τσιμέλι (88′ Κάμερον).

Εργοτέλης (Μπαδήμας): Τζελέπης, Σαρρής, Κόλα, Σερβιλάκης (82′ Ντουμάνης), Κατσούρι, Μπουτσάκης, Νεράλ, Άμπι (75′ Βουτσάς), Χοσάμ (61′ Κουτάντος), Πατρινός (61′ Κόνρααντ), Κοκκίνης (75′ Φαράγκ)

Καλαμάτα-Καλλιθέα: 2-2

H Καλαμάτα φιλοξένησε την Καλλιθέα για την εξ αναβολής 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν θέαμα με πολλά γκολ (2-2), αλλά το ματς ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κωνσταντινόπουλο στο 12ο λεπτό, η απάντησε ήρθε από τον Μουνιέ στο 35′ για το 1-1. Όμως ο Λουκίνας στο 43′ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Καλαμάτα για το 2-1. Μετά την επιστροφή από την ανάπαυλα ο Γάλλος σκόρερέγραψε το τελικό 2-2 και χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στους φιλοξενούμενους.

Καλαμάτα και Καλλιθέα έχουν από 35 βαθμούς στο πρωτάθλημα και είναι στην 2η και 3η θέση αντίστοιχα. Η ομάδα της Αθήνας έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Καλαμάτα: Ταΐρης, Τσελεπίδης, Μπακαγιόκο, Παπατόλιος (53′ Κόκκορης), Κωνσταντινόπουλος (27′ λ.τ Τσαγκαλίδης), Μοζέρ (70′ Μαβινγκά), Ματέους (70′ Μπόρχες), Αναστασόπουλος, Φελίπε, Γρίβας (70′ Παυλίδης), Λουκίνας.

Καλλιθέα: Στρέζος, Ρέντζας, Ρώσση, Ευαγγέλου, Χατζηδίμπας, Μπουλούλης, Τσιντώνης (67′ Ντιμίτριους), Σαντάνα, Μουνιέ, Μανθάτης, Κυνηγόπουλος.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα από το παιχνίδι:

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Καλαμάτα – Καλλιθέα 2-2 | HIGHLIGHTS”,”description”:”Οι καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης μεταξύ της Καλαμάτας και της Καλλιθέας, στο πλαίσιο του αγώνα για την 11η αγωνιστική της Super League 2.”,”thumbnailUrl”:”https://i4thumbs.glomex.com/dC1ibHU1bnRqdHo4bDUvMjAyMi8wMi8yMy8xNS8zOV8wMl82MjE2NTUxNjZkMzFhLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT5M30S”,”uploadDate”:”2022-02-23T15:42:34.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=3y8om249ji07mppg&playlistId=v-ci3ivc4y088x”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/logo_v@2x.png”,”width”:136,”height”:146}}}