Παναθηναϊκός Β’ – Λεβαδειακός 1-3: Νικηφόρο πέρασμα από τη Λεωφόρο (hls)

Ο Λεβαδειακός επικράτησε του Παναθηναϊκού Β΄στη Λεωφόρο με 3-1 και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με την ΑΕΚ Β΄.

Ο Παναθηναϊκός Β΄γνώρισε την ήττα εντός έδρας από τον Λεβαδειακό με 3-1 για την 15η αγωνιστική της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν σημαντικό βήμα για την επιστροφή του στα “σαλόνια” της Super League, επικρατώντας του Παναθηναϊκού Β΄ στη Λεωφόρο με 3-1.

Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη σε οκτώ λεπτά πέτυχε δύο γρήγροα γκολ με Παναγιώτου και Μυτίδη στο 6΄και το 8΄ και έκανε εύκολη την υπόθεση νίκη.

Ο Παναθηναϊκός μείωσε με τον Σαρδέλη στον 83 και ο Μαραθωνίτης έχασε μεγάλη ευκαιρία στο επόμενο λεπτό να ισοφαρίσει, αστοχώντας σε κενή εστία. Το τελικό 3-1 ήρθε με τον Τζημόπουλο στο 88 που διατήρησε τον Λεβαδειακό στην κορυφή μαζί με την ΑΕΚ Β΄.

Παναθηναϊκός Β’: Χριστογεώργος, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Αντωνίου, Κούτσιας (90’ Δημητρίου), Θεοχάρης, Ηλιάδης (68’ Καρβούνης), Κρυπαράκος (75’ Μαραθωνίτης), Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης (90’ Ματσαδές), Τσιριγώτης.

Λεβαδειακός: Στογιάνοβιτς, Χάμοντ, Μεχία, Περδόμο (71’ Νίκας), Βρακάς (59’ Μουτίνιο), Λιάγκας, Μυτίδης (58’ Δούμτσιος), Παναγιώτου, Τζημόπουλος, Τσάπρας, Συμελίδης (71’ Αλμπάνης).