Superleague 2 – ΠΑΟ Β΄-Καραϊσκάκης 2-2: Γκολ και θέαμα (hls)

Ισόπαλος 2-2 έληξε ο αγώνας μεταξύ του Παναθηναϊκού Β’ και της ΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Superleague 2

Οι «πράσινοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το γκολ του Ντοναλντόνι στο 5ο μόλις λεπτό, ενώ από την εκτέλεση πέναλτι του Θεοχάρη στο 32΄ έγινε το 1-1.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου λίγο έλλειψε να γίνει το 1-2 αλλά ο Ρούνει με σουτ έστειλε την μπάλα στο δεξιό δοκάρι της εστίας του Χριστογεώργου.

Με νέο πέναλτι στο 65΄ ο Σέχου έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους κάνοντας την ανατροπή, ενώ από το θαυμάσιο σουτ του Ρούνεϊ τρία λεπτά αργότερα διαμορφώθηκε το τελικό 2-2

Το σύνολο του Γιάννη Βονόρτα μετρά 4 βαθμούς στο πρωτάθλημα, αφού την προηγούμενη αγωνιστική είχε επικρατήσει της Καλαμάτας.

Παναθηναϊκός Β: (Βονόρτας): Χριστογεώργος, Αντωνίου, Ρόμπι (86′ Τσιριγώτης), Μαρτίνης, Βαγιαννίδης, Ηλιάδης, Θεοχάρης, Μαραθωνίτης (61′ Κρυπαράκος), Αθανασακόπουλος (86′ Καρβούνης), Σαρδέλης (76′ Κούτσιας), Σέχου.

Καραϊσκάκης: (Τζουκάνοβιτς): Χουάντερσον, Γλυνός, Κλιγγόπουλος, Μπεκατώρος, Τάμπας, Ρουμπανγκούκα (77′ Βαφειάδης), Ναζίμ, Ρούνει, Δερμιτζάκης (85′ Κρισμάρεβιτς), Ντοναλντόνι (61′ Γαλεάδης), Σταματής.

Διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Δελής (Βοιωτίας), Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)
Κίτρινες: Θεοχάρης, Ρόμπι – Δερμιτζάκης, Τάμπας, Χουάντερσον, Κλιγγόπουλος