Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0: Νίκη… Βλαχομήτρου!

Με γκολ του Ανδρέα Βλαχομήτρου η Νίκη Βόλου πέτυχε την πρώτη της νίκη στη Superleague 2 "πιάνοντας" την Αναγέννηση Καρδίτσας στους έξι βαθμούς αλλά έχοντας και ένα ματς περισσότερο.

Σε ένα από τα ντέρμπι της τέταρτης αγωνιστικής της Superleague 2, η Νίκη Βόλου φιλοξένησε την Αναγέννηση Καρδίτσας και κατάφερε να επικρατήσει χάρη σε ένα γκολ του Ανδρέα Βλαχομήτρου στο 78ο λεπτό. Μάλιστα ο Βλαχομήτρος είχε μπει στο ματς λίγα λεπτά νωρίτερα.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπιανκόνι στο 82ο λεπτό, με αποτέλεσμα στη συνέχεια η Νίκη να διαχειριστεί στο ματς και να κρατήσει ως το τέλος το 1-0 φτάνοντας στην πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα.

Έτσι οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην 4η θέση με 6 βαθμούς, αλλά η Αναγέννηση έχει ένα ματς λιγότερο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Πάνος, Τζοβάρας, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Αλιατίδης (55′ Γκαρσία (90΄Παναγιωτίδης), Τσουκαλάς, Κάσσος, Κυριακίδης, Μιράντα (64′ Βλαχομήτρος), Ροχάνο (90΄Μπόσιο)

Αναγέννηση Καρδίτσας (Αμανατίδης): Γκέκας, Γκόλιας, Καρανίκας, Σταμόπουλος, Λάρεα, Γκίνη, Λαγός (86΄Βιντάλ), Πλέγας, Κουτσιανικούλης (1′ λ.τ. Πολίτης, 74΄ Αθανασιάδης), Μπένγκοα (74′ Μανιός), Μπιανκόνι