Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: Τα “μυθικά” γκολ Φουστέρ και Περέιρα στο ίδιο ματς (vid)

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Ολυμπιακού στις 3 Δεκεμβρίου του 2014, σε ένα ματς που όλοι θυμούνται τα ασύλληπτα σουτ του Φουστέρ και του Περέιρα που έγραψαν δύο υπέροχα γκολ.

Για την έκτη αγωνιστική της σεζόν 2014-15 ο ΠΑΟΚ έπαιρνε σπουδαίο διπλό στο Γεωργιος Καραϊσκάκης με 2-1. Όσοι παρακολούθησαν εκείνο το παιχνίδι είχαν την τύχη να απολαύσουν δύο σπουδαία γκολ από τον Νταβίντ Φουστέρ και τον Φακούντο Περέιρα.

Το ορεκτικό ήταν ένα γκολ του Κλάους Αθανασιάδη που έδωσε το ρυθμό στο παιχνίδι στο 43ο λεπτό. Δύο λεπτά μετά ο Ντομίνγκεζ εκτέλεσε κόρνερ στέλνοντας τη μπάλα έξω από την περιοχή.

Εκεί περίμενε ο φουστέρ που με ένα αριστερό βολέ έστειλε τη μπάλα μονοκόμματα στα δίχτυα για ένα εντυπωσιακό γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Φακούντο Περέιρα σα να ζήλεψε το γκολ του Φουστέρ και σε μια αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, κι ενώ βρέθηκε στο δύο με έναν αποφάσισε το παράτολμο, δηλαδή να σουτάρει με το αριστερό του από τη γωνία της περιοχής στέλνοντας τη μπάλα στο κλειστό γάμα.

Υπέροχο γκολ νίκης που έμεινε στην ιστορία.