ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Η φαουλάρα του Πάμπλο Γκαρσία απέναντι στην ΑΕΚ του Χιμένεθ (vid)

Ο Πάμπλο Γκαρσία έχει πετύχει γκολ απέναντι στην ΑΕΚ, με πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ απέναντι στην ΑΕΚ του Χιμένεθ! Θυμηθείτε το!

Ο νυν προπονητής του ΠΑΟΚ έχει πετύχει ένα γκολ απέναντι στην ΑΕΚ, στην πρώτη του θητεία του Μανόλο Χιμένεθ στην Ένωση. Είχε βοηθήσει έτσι να γίνει η ανατροπή, καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με γκολ του Σκόκο μόλις στο 14ο λεπτό.

Ο ΠΑΟΚ στο 29’είχε κερδίσει ένα φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, σε θέση που ήταν ότι έπρεπε για αριστεροπόδοαρο. Ο Σάχα είχε στήσει το τείχος του για να δυσκολέψει την εκτέλεση του Πάμπλο Γκαρσία, αλλά ο Ουρουγουανός εξέπληξε τους πάντες.

Πήρε λίγα μέτρα φόρα και εκτέλεσε συρτά με τη μπάλα να περνά κάτω από το τείχος και να καταλήγει στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα της ΑΕΚ μη μπορώντας να έχει απάντηση. Ο ΠΑΟΚ οκτώ λεπτά αργότερα σκόραρε ξανά με πέναλτι του Βιτόλο και έφτασε εν τέλει στη νίκη με σκορ 2-1.

Ο Πάμπλο Γκαρσία στο 89′ μάλιστα αποβλήθηκε.