Γ. Αναστασίου : “Δύσκολο να το εξηγήσω…” (vid)

Εν μέσω αποδοκιμασιών ο Γιάννης Αναστασίου είπε πως δεν μπορεί να εξηγήσει την κατάρρευση της ομάδας του στα τελευταία λεπτά, προκειμένου να έρθει η ήττα με 1-3. Κομβικό σημείο για τον τεχνικό του Παναιτωλικού το 3λεπτο (65-67) που οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δύο γκολ , φθάνοντας στην ανατροπή.

Δεν μπορώ να το εξηγήσω… Ξεκινήσαμε καλά προηγηθήκαμε αλλά μέσα σε ένα 3λεπτο τα χάσαμε όλα! Είχα πει στους παίκτες να μην αφήσουμε τους αντιπάλους μας να βγούνε από τα πλάγια για να κάνουν σέντρες καθώς είναι καλοί στο ψηλό παιχνίδι όμως αυτό το χάσαμε στην πορεία και οι αντίπαλοί μας αξιοποίησαν τις απροσεξίες μας. Δεν αντιδράσαμε σωστά και αυτό το 1-2 σε σύντομο χρονικό διάστημα μας τσάκισε την ψυχολογία! Έτσι πάθαμε και στην Τρίπολη που δεχθήκαμε γκολ στα τελευταία λεπτά…” είπε μεταξύ άλλων απογοητευμένος ο τεχνικός της ομάδας του Αγρινίου