Λεβαδειακός – Αστέρας Τρίπολης 1-1: Συνέχισαν χωρίς νίκη

Οι δυο ομάδες κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια ώστε να φτάσουν στην νίκη κάτι που τελικά δεν έγινε με αποτέλεσμα να ολοκληρώσουν το ματς ισόπαλες.

O Λεβαδειακός υποδέχτηκε τον Αστέρα Τρίπολης με τις δυο ομάδες να ολοκληρώνουν τον αγώνα ισόπαλες με τελικό σκορ 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν αρκετές καλές στιγμές, είχαν την κατοχή της μπάλας και γενικά καλύτερη κυκλοφορία μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Παρόλα αυτά δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν κάποια από αυτές τις καταστάσεις με αποτέλεσμα το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρωθεί ισόπαλο χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα ανέβηκε με τους δυο αντιπάλους να έχουν τις στιγμές τους και γενικά η εικόνα του ματς να είναι βελτιωμένη. Σε θέση οδηγού μπήκε ο Λεβαδειακός με εκτέλεση φάουλ του Μουτίνιο και ωραία κεφαλιά του Λιάγκα στο στο 48ο λεπτό του ματς. Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε για τους Αρκάδες έξι λεπτά αργότερα μετά από κόρνερ του Μπερτόγλιο και πλασέ του Καστάνιο.

Ο Λεβαδειακός με αυτήν την ισοπαλία έχει πλέον δυο βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ΠΑΣ ενώ ο Αστέρας Τρίπολης έχει τέσσερις πόντους και θα υποδεχτεί τον ΟΦΗ.