Αστέρας Τρίπολης – Ζίγκμπεργερ 4-0 : Ξεμούδιασμα και επιστροφή στη βάση!

Με σκόρερς του Ριέρα, Σίτο, Αλί Μπαμπά και Μπενίτο ο Αστέρας νίκησε 4-0 την Ζιγκμπέργκερ, ολοκληρώνοντας στη Γερμανία το βασικό στάδιο προετοιμασίας

Ένα καλό ξεμούδιασμα ήταν για τον Αστέρα Τρίπολης το τελευταίο φιλικό παιχνίδι στη Γερμανία όπου και οι Αρκάδες βρέθηκαν τις τελευταίες μέρες στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους.
Η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά από τα πρώτα λεπτά επέβαλε το ρυθμό της, απέναντι σε έναν ούτως ή άλλως υποδεέστερο αντίπαλο, δημιουργώντας από τα πρώτα λεπτά καλές φάσεις για γκολ.
Το πρώτο τέρμα ήρθε στο 21’ από τον Ριέρα μετά από συνδυασμό του Ισπανού με τον Αλί Μπαμπά.
Πέντε λεπτά αργότερα ο Σίτο έκανε το 2-0, πάλι μετά από ενέργεια του Αλί Μπαμπά ο οποίος στο 37 έκανε το 3-0 μετά από ωραίο συνδυασμό των Μουνάφο και Ριέρα!
Οι πολλές αλλαγές όπως ήταν φυσικό έκοψαν κάπως το ρυθό στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μπενίτο να κάνει το 4-0 στο 68’ το οποίο ήταν και το τελικό σκορ!
Λίγο νωρίτερα, στο 52’ η ομάδα της Τρίπολης κέρδισε πέναλτι αλλά ο Μπενίτο δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γερμανό γκολκίπερ…