Κ19 ΠΑΟΚ-Άρης 2-3: «Διπλό» και ματσάρα πριν το ντέρμπι των… μεγάλων (hls)

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο αθλητικό κέντρο «LOLAS» με την Κ19 των Κιτρινόμαυρων να επικρατούν, πριν το μεγάλο ματς των πρώτων ομάδων τους στην Τούμπα (28/11, 19:30) το οποίο θα απολαύσετε από τα κανάλια Novasports.

Το σκορ για τον Άρη άνοιξε ο Πάγιος στο 40ο λεπτό με υπέροχη κεφαλιά, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου. Οι Κιτρινόμαυροι δεν σταμάτησαν εκεί και προηγήθηκαν με 2-0 χάρις στο ωραίο τελείωμα του Παναγίδη μέσα από την περιοχή στο 55′.

Εν συνεχεία ο ΠΑΟΚ πίεσε και κατάφερε να φτάσει στο 2-2 με τα τέρματα του Μπάμπουρα (59′ και 82′), ενώ είχε και δοκάρι στο 74′!

Όμως ο Άρης δεν… πλήρωσε το «νεκρό» του διάστημα στο ματς και ο Τσιπούρας ήταν αυτός που με γκολ στο 83′ έδωσε την σπουδαία νίκη για τους Κιτρινόμαυρους.

Σκόρερ: 59′, 82′ Μπάμπουρας – 40′ Πάγιος, 55′ Παναγίδης, 83′ Τσιπούρας