Γρηγορίου: «Μπορούσαμε την ισοπαλία» (vid)

Το σχόλιο του προπονητή της Λαμίας μετά την ήττα με 3-1 από τον Παναθηναϊκό στο Πανθεσσαλικό.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο Μιχάλης Γρηγορίου στην κάμερα της Cosmote TV:

«Όταν πηγαίνεις το ματς μέχρι το 85΄ κόντρα στον Παναθηναϊκό, σε μία ουδέτερη έδρα, γιατί παίζει και αυτό μεγάλο ρόλο και σε μία ανύποπτη στιγμή δέχεσαι το γκολ από ένα πέναλτι και χάνεις ουσιαστικά το ματς, σου αφήνει πίκρα.

Για να είμαι δίκαιος μπορούσαμε να διεκδικήσουμε τον βαθμό της ισοπαλίας, μέχρι εκείνο το χρονικό διάστημα αυτό θα ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα.

Με στενοχωρεί εκτός από την ήττα το οτι έκαναν πάλι την εμφάνισή τους τα προβλήματα στον άξονα, διότι και ο Τζανδάρης και ο Μπεχαράνο βγήκαν σε κομβικά σημεία και αυτό έφερε δυσλειτουργία σε όλο το πλάνο.

Δεν νομίζω πως χάθηκε η συγλεντρωση επειδή έγινε ένα πέναλτι. Απλά είναι λεπτομέρειες που κρίνουν ένα ματς. Έτυχε να είναι στο 85΄ από αυτή τη λεπτομέρεια αλλά νομίζω αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά γιατί έγιναν πολλά τις τελευταίες δύο μέρες».