Κ-19 Άρης – Παναθηναϊκός 2-3: Ανατροπή στο 90′

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-2 επί του Άρη στην Πυλαία σε ένα παιχνίδι που το ματς κρίθηκε στο 90'.

Ο Άρης υποδέχθηκε στην Πυλαία τον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα της Κ-19, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής.

Οι “πράσινοι” κέρδισαν το τρίποντο με ανατροπή στο 90′ ύστερα από γκολ του Μπιλάλ.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Τζίμας στο 31ο λεπτό για τους “κιτρινόμαυρους”. Στο 60΄ο Μπιλάλ έκανε το 1-1 από την “άσπρη βούλα” και δύο λεπτά αργότερα ο Προδρομίτης διπλασίασε τα γκολ για τους φιλοξενούμενους.

Η ισοφάριση για τον Άρη ήρθε από τα πόδια του Μαρμαρίδη στο 80′ και ο Μπιλάλ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Άρης: Τρίγκατζης, Τσιάτσιος, Μαρμαρίδης, Καραμανλής, Βακουφτσής, Σαλιάρης, Πάγιος, Ρ. Σγουρός (60’ Γιαννακού), Τζίμας (73’ Χατζηϊωάννου), Τσιπούρας (73’ Βασιλείου), Παναγίδης (60’ Τσέρα, 85’ Η. Σγουρός).

Παναθηναϊκός: Κλίντμαν, Τσεβάς, Παυλάκης, Χαχούλης (46′ Καρνέσης), Προδρομίτης, Κωστόπουλος (60′ Πορφυρόπουλος), Συμεωνίδης, Κυριόπουλος (89′ Θ. Νταμπίζας), Βολάκης (46′ Φρόκου), Καλός (85′ Τόρρα), Μπιλάλ.