Φιορεντίνα-Τορίνο 2-1: Το ήθελε πολύ! (hls)

Οι "βιόλα" έψαχναν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα μπροστά στο κοινό τους και απέναντι στην "γκρανάτα" ήταν καλύτεροι και δίκαια επικράτησαν με γκολ των Γκονσάλες και Βλάχοβιτς. Μείωσε απλά ο Λούκιτς.

Η Φιορεντίνα μπροστά στον κόσμο της μετά από 17 μήνες ήθελε τη νίκη και το έδειξε από τα πρώτα δευτερόλεπτα της αναμέτρησης κυριαρχώντας στο γήπεδο. Αυτή ήταν και η πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Ευτύχησε να προηγηθεί σε μια από τις πολλές φάσεις που δημιούργησε με πολύ όμορφο σουτ του Νικολά Γκονσάλες λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, ενώ έκανε το 2-0 με κεφαλιά του Βλάχοβιτς στο 70ό λεπτό.

Η Τορίνο το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Λούκιτς λίγο πριν το τέλος, αλλά αυτό το γκολ δεν ήταν αρκετό για να αποφύγει τη δεύτερή της ήττα μετά από δύο παιχνίδια.