Ναϊμέγκεν – ΟΦΗ 2-0: Με ήττα “αποχαιρέτησε” την Ολλανδία

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 2-0 από την Ναϊμέγκεν και ολοκλήρωσε το βασικό στάδιο της προετοιμασίας επί ολλανδικού εδάφους.

Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια ηττήθηκε με 2-0 από την Ναϊμέγκεν και έκλεισε το κύκλο της προετοιμασίας επί ολλανδικού εδάφους.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Μπρούιν με πέναλτι στο 12ο λεπτό και ο Μάρκεζ στο 53′, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 για την Ναϊμέγκεν.

Ο Έλληνας τεχνικός δοκίμασε τον Ουές στην μεσαία γραμμή, αλλά και τον υπό δοκιμή επιθετικό Λορέντσο Γκονζάλεζ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κρητικοί δημιούργησαν ευκαιρίες, ωστόσο δεν κατάφεραν να τις μετουσιώσουν σε γκολ.