Tερνάνα-Κάλιαρι 1-0: Συνεχίζεται η κατρακύλα για τους Σαρδηνούς (hls)

H Τερνάνα ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη της επιθετική προσπάθεια,όταν στο 6ο λεπτό, ο Παρτίπιλο ανατράπηκε από τον Ομπέρτ και ο Σέζαρ Φαλέτι νίκησε τον Ραντούνοβιτς για το 1-0 στο 8ο λεπτό. Στη συνέχεια η Κάλιαρι πίεσε τους “νεροβέρντι” που κλείστηκαν στην άμυνα, αλλά η ομάδα της Σαρδηνίας δυσκολευόταν να δημιουργήσει φάσεις στην αντίπαλη εστία. Οι δύο κορυφαίες στιγμές για τους Νησιώτες είχαν τον ίδιο πρωταγωνιστή. Τον 20χρονο Χρήστο Κουφαλίδη που δύο φορές στο 18΄ και στο 35΄ νικήθηκε από τον Ιαναρίλι.

Στην επανάληψη πάλι η Κάλιαρι είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν στο 75΄ σε σέντρα του Τζάπα η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ντι Τάκιο και ο διαιτητής Μάσα έδωσε πέναλτι.Την εκτέλεση ανελαβε ο Παβολέτι, αλλά ο Ιαναρίλι έδιωξε εντυπωσιακά, πέφτοντας στη δεξιά του γωνία.