Μπενεβέντο – Άσκολι 1-1: Δίκαιη ισοπαλία (hls)

Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο και τελικά δίκαια μοιράστηκαν τους βαθμούς.

H Μπενεβέντο υποδέχτηκε την Άσκολι στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής της Serie B με τις δυο ομάδες να ολοκληρώνουν τον αγώνα ισόπαλες με σκορ 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Κρίστιαν Μπούκι ήταν καλύτερη, δημιούργησε αρκετές στιγμές χωρίς όμως να καταφέρει μέσα από αυτές να πάρει ένα ισχυρό προβάδισμα. Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης ήρθε νωρίς μόλις στο έκτο λεπτό με ωραία κεφαλιά του Μποτέγκιν μετά από εκτέλεση φάουλ του Φαλάσκο.

Στην συνέχεια του ματς η εικόνα άλλαξε με τον Φάμπιο Κανάβαρο να κάνει αρκετές κινήσεις από τον πάγκο και να βρίσκει ενέργεια αλλά και ουσία από αυτές αφού ο Ντιέγκο Φαρίας τρία λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο σημείωσε το γκολ (48΄) της ισοφάρισης.

Οι δυο ομάδες δεν κατάφεραν να βρούνε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα με το ματς να ολοκληρώνεται τελικά ισόπαλο. Η Μπενεβέντο μετά από αυτό το ματς έχει 8 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική θα παίξει στην έδρα της Σούντιρολ ενώ η Άσκολι έχει 9 πόντους και θα υποδεχτεί την Μόντενα.