Βλέπει Γιουρόπα Λιγκ η Τορίνο

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη σημείωσε η Τορίνο επικρατώντας 3-1 στη Βερόνα της ομώνυμης ομάδας και σκαρφάλωσε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 36 βαθμούς.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη σημείωσε η Τορίνο επικρατώντας 3-1 στη Βερόνα της ομώνυμης ομάδας και σκαρφάλωσε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 36 βαθμούς. Παίζοντας καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο η Τορίνο  ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 36ο λεπτό από το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λούκα Τόνι. Στο 49ο λεπτό όμως ο Ιμόμπιλε ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενος και 4 λεπτά αργότερα ο Τσέρτσι τους έβαλε μπροστά στο σκορ. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 61ο λεπτό ο Ελ Καντουρί.