ΣΠΑΛ-Ουντινέζε 0-3: Ανάσα με…περίπατο (vid)

Η Ουντινέζε με εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο νίκησε άνετα 3-0 στην έδρα της ΣΠΑΛ και πλέον ανέβηκε στην 13η θέση της βαθμολογίας.

Ντε Πολ και Οκάκα “καθάρισαν” από το πρώτο μέρος για τους φιλοξενούμενους, με την ομάδα του Ντι Μπιάτζιο να είναι ανήμπερη έστω να δημιουργήσει φάσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ουντινέζε διαχειρίστηκε έξυπνα το ματς και έφτασε σε τρίτο γκολ στο 81′ με τον “καυτό” μετά τη διακοπή Λαζάνια(5 γκολ σε 4 ματς).

Η ΣΠΑΛ παρέμεινε ουραγός με μόλις 19 βαθμούς, ενώ η Ουντινέζε ανέβηκε στους 35.

ΣΠΑΛ: Λετίτσα, Φελίπε, Βίκαρι, Μπονιφάτσι, Ντ’ Αλεσάντρο(72′ Ρέκα), Μισιρόλι(46′ Νταμπό), Βαλντιφιόρι, Μούρτζια(63′ Στρεφέτσα), Πετάνια(84′ Τσέρι), Κάστρο(72′ Φλόκαρι)

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μούσο, Νόιτινγκ, Μπεκιάο, Ντε Μάιο(77′ Σαμίρ), Ζέγκελαρ(77′ Τερ Άβεστ), Φοφανά(90+1 Μπαλαρίνι), Ουάλας, Ντε Πολ, Λαζάνια(82′ Τεόντορτσικ), Οκάκα(82′ Νεστορόφσκι)