Σασουόλο – Τορίνο 1-1: «Έσωσε» το βαθμό ο Σανάμπρια (hls)

Η Τορίνο με πρωταγωνιστή τον Σανάμπρια, ο οποίος σκόραρε το γκολ της ισοφάρισης, «έφυγε» από την έδρα της Σασουόλο με το βαθμό της ισοπαλίας.

Η Σασουόλο υποδέχθηκε εντός έδρας την Τορίνο, η αναμέτρηση έκλεισε την «αυλαία» της 28ης αγωνιστικής για το ιταλικό πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 36ο λεπτό με τον Αντρέα Πιναμόντι και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-0 υπέρ της Σασουόλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα σκόραρε στο 58′ με τον Λοριεντέ, αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR λόγω οφσάιντ. Οκτώ λεπτά αργότερα η Τορίνο με τον Σανάμπρια έκανε το 1-1 και χάρισε στην ομάδα του τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Σασουόλο είναι στην 12η θέση με 36 βαθμούς σε 28 παιχνίδια, ενώ η Τορίνο είναι στην 10η με ένα βαθμό περισσότερο.