SerieA: Νίκη για την Λάτσιο ισοπαλία για την Φιορεντίνα

Η Λάτσιο επικράτησε εκτός έδρας της Σαλερνιτάνα με 2-0, ενώ ισόπαλο τελείωσε το ματς ανάμεσα σε Φιορεντίνα και Έμπολι.

Η Λάτσιο επικράτησε εκτός έδρας της Σαλερνιτάνα με 2-0 χάρη σε δύο γκολ του Ιμόμπιλε.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες τις οποίες δεν κατάφεραν ν΄αξιοποιήσουν για να σκοράρουν. Η Λάτσιο, καθάρισε το ματς σε εννέα λεπτά!

Ο Τσίρο Ιμόμπιλε, άνοιξε το σκορ στο 60 και στο 69 σκόραρε ξανά για να κάνει το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η Σαλερνιτάνα έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 89, όταν ο Μπρον αποβλήθηκε αντικρίζοντας για δεύτερη φορά την κίτρινη κάρτα. Ο Λούις Αλμπέρτο, αστόχησε σε πέναλτι στο 89΄.

Ισόπαλο 1-1 τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα σε Φιορεντίνα και Έμπολι.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Καμπιάγκι στο 29΄ ενώ στο 37΄ Μπάρακ ισοφάρισε για την Φιορεντίνα όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφ σάιντ, μετά από εξέταση του VAR.

Πέντε λεπτά αργότερα, ακυρώθηκε γκολ για την Έμπολι ως οφ σάιντ, που σημείωσε ο Καπούτο, μετά από έλεγχο VAR.

Το τελικό 1-1 διαμόρφωσε ο Καμπράλ στο 85΄.