Μπολόνια-Σασουόλο 3-0: Χαλαρή και ωραία

Η Μπολόνια επέστρεψε στις επιτυχίες με ηχηρό τρόπο, φιλοδορώντας με τρία τέρματα την Σασουόλο! Αμπίσερ, Αρναούτοβιτς και Φέργκιουσον τα τρία γκολ των νικητών.

Το νικηφόρο σερί τριών αγώνων σταμάτησε την Τετάρτη (09/11) με άσχημο τρόπο για την Μπολόνια. Το 6-1 στην έδρα της Ίντερ ήταν βαρύ. Η αντίδραση όμως ήρθε για τους «ροσομπλού» με εμφατικό τρόπο απόψε (12/11) στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Σασουόλο.

Με την συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου ήρθε το πρώτο τέρμα για τους γηπεδούχους με τον Αμπισέρ. Είκοσι λεπτά αργότερα, στο 50′, ο Αρναούτοβιτς έκανε το 2-0 με το 8ο φετινό του γκολ στην Serie A.

Το κερασάκι στην… τούρτα έβαλε ο Λιούις Φέργκιουσον στο 78ο λεπτό μετά από ασίστ του Νίκολα Ντομίνγκες.

Έτσι, με αυτό το τρίποντο η Μπολόνια έφτασε τους 19 βαθμούς και ανέβηκε στην 11η θέση. 14η παρέμεινε η Σασουόλο με 16 βαθμούς.