Μπολόνια-Τορίνο 2-1: Πολύτιμο τρίποντο με ανατροπή

Η Μπολόνια με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος ανέτρεψε το εις βάρος της 0-1 και πήρε τη νίκη

Με δύο γκολ μέσα σε ένα δεκάλεπτο, στο β’ μέρος, η Μπολόνια πήρε τη νίκη με 2-1 στο παιχνίδι με αντίπαλο την Τορίνο για την 13η αγωνιστική.

Για την Μπολόνια είναι ένα πολύτιμο τρίποντο ώστε να έχει άνεση από τις χαμηλότερες θέσεις της βαθμολογίας.

Η νίκη ήρθε με ανατροπή, με δύο γκολ στο β’ μέρος, ένα διάστημα στο οποίο για την Μπολόνια ήταν στο γήπεδο και ο Λυκογιάννης που πήρε τη θέση του Καμπιάσο στο 46’. Στο δεύτερο γκολ μάλιστα υπήρχε και συμμετοχή του Ελληνα παίκτη.

Η Τορίνο προηγήθηκε με τον Λούκιτς στο 26’ και το 0-1 ήταν το σκορ ημιχρόνου. Η Μπολόνια πέτυχε τα γκολ που της έδωσαν τη νίκη στο 64’ και στο 73’. Αρχικά, ο Ορσολίνι έκανε το 1-1 και στο 73’, ο Πος έκανε το 2-1. Η Μπολόνια πήγε στους 16 βαθμούς, έναν βαθμό λιγότερο από την Τορίνο που έχει 17.