Αταλάντα – Λάτσιο 0-2: Την κέρδισε και την έπιασε στην κούρσα (vid)

Η Λάτσιο επικράτησε 0-2 της Αταλάντα και την έπιασε στην 3η θέση της βαθμολογίας της Serie A με 24 πόντους.

Η Λάτσιο επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα στη στη Serie A, επικρατώντας της Αταλάντα με 0-2 στο μεγάλο ματς της 11ης αγωνιστικής. Η Λάτσιο ήταν καταιγιστική στα πρώτα 25 λεπτά του αγώνα και ευτύχησε ν’ ανοίξει το σκορ με τον Ματία Τσακάνι στο 10ο λεπτό.

Για το 27χρονο Ιταλό αριστεροπόδαρο μέσο ήταν το 4ο γκολ σε 11 ματς στο πρωτάθλημα. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 52΄ο Φελίπε Άντερσον, βρίσκοντας δίκτυα ξανά μετά την 3η αγωνιστική και το ντέρμπι με την Ίντερ. Στην εκπνοή του αγώνα η Αταλάντα έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Λουίς Μουριέλ. Η Λάτσιο είναι πλέον στην τρίτη θέση με 24 βαθμούς, ισόβαθμη με την Αταλάντα.