Βερόνα-Βενέτσια 3-1: Με χατ-τρικ του Σιμεόνε (hls)

Διαφορά ποιότητας από τους γηπεδούχους που είναι στην 9η θέση- Στην 18η θέση και στην επικίνδυνη ζώνη η Βενέτσια.

Δυο γκολ του Τζιοβάνι Σιμεόνε σε διάστημα εννέα λεπτών, αποδείχτηκαν αρκετά για την Βερόνα να νικήσει την Βενέτσια (2-1) στην 27η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και στα δυο ημίχρονα. αλλά η αποτελεσματικότητα του Σιμεόνε αξιοποίησε την υπεροχή τους στο πρώτο 15λεπτο της επανάληψης.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Νταβίντ Οκερέκε στο 81′, αλλά δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην μερική ανατροπή της ισοπαλίας, αφού στο 88′ ο Σιμεόνε με χατ-τρικ, διαμόρφωσ το αποτέλεσμα.