Τορίνο-Τζένοα 3-2: Τα… χρειάστηκε στο τέλος

Για ένατο συνεχόμενο παιχνίδι η Τορίνο δεν ηττήθηκε από τη Τζένοα, κατακτώντας μάλιστα τη νίκη (7 νίκες-2 ισοπαλίες), στον αγώνα που άνοιξε την 9η αγωνιστική στη Serie A.

Για μία ώρα παιχνιδιού, η Τορίνο είχε τον απόλυτο έλεγχο, προηγήθηκε 2-0, αλλά στο τέλος «ίδρωσε» για να νικήσει 3-2. Με αυτό, έστω και δύσκολο 3-2, η ομάδα του Ιβάν Γιούριτς, επέστρεψε στις νίκες μετά από 4 αγωνιστικές και απομακρύνθηκε 5 βαθμούς από την 18η Τζένοα του Μπαλαρντίνι.

Οι «Grifone» έχουν πάρει μόνο τρεις βαθμούς (χωρίς νίκη) στα έξι τελευταία παιχνίδια τους και ο 57χρονος τεχνικός τους είναι πια σε…φλερτ με την απόλυση.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο 2-0 με τα γκολ του Σανάμπρια στο 14΄και του Πομπέγκα στο 31΄, αλλά στο 2ο ημίχρονο η Τζένοα, ανέβασε την απόδοση της, μείωσε με τον Ντέστρο στο 69΄, δέχτηκε και τρίτο τέρμα από τον Γιόσιπ Μπρέκαλο στο 77΄, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Καϊσέντο στο 81ο λεπτό.