Μπολόνια – Λάτσιο 3-0: Πάρτυ Μπάροου (hls)

Η Μπολόνια νίκησε εύκολα με 3-0 την Λάτσιο με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Μούσα Μπάροου, ο οποίος είχε ένα γκολ και δύο ασίστ.

Η Μπολόνια έκανε “πάρτυ” στην άμυνα της Λάτσιο καθώς επικράτησε με 3-0 για την 7η αγωνιστική της Serie A.

Το σκορ άνοιξε ο Μούσα Μπάροου στο 14ο λεπτό με ασίστ του Αρτούρ Τεατέ. Στο δεύτερο γκολ οι δύο ποδοσφαιριστές συνεργάστηκαν ξανά. Ο Αρτούρ Τεατέ έκανε το 2-0, με ασίστ του Μούσα Μπάροου, στο 17′.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Άαρον Χίκεϊ με ασίστ του Μπάροου στο 67ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες ύστερα από την αποβολή του Ατσέρμπι  στο 77′.

Η Λάτσιο έμεινε στους 11 βαθμούς και η Μπολόνια “έπιασε” την ομάδα του Μαουρίσιο Σάρι στη βαθμολογία.

Μπολόνια: Σκορούπσκι, Σουμαορό, Μεντέλ, Τεάτ, Ντε Σιλβέστρι, Ντομίνγκες, Σβάνμπεργκ, Χίκεϊ (88’ Μπονιφάτσι), Σοριάνο, Μπάροου (89′ Βινγκάτο), Αρναούτοβιτς (88’ Σανταντέρ)

Λάτσιο: Ρέινα, Μάρουσιτς, Μάρκι, Ατσέρμπι, Χισάι (58’ Λατσάρι), Αλμπέρτο (71’ Άκπρο), Λέιβα (71’ Κατάλντι), Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς (58’ Μπάσιτς), Άντερσον, Πέδρο, Μουρίτσι