Μίλαν-Σασσουόλο 1-2: Ανατροπή και κίνδυνος για τη Μίλαν (hls)

Η Σασσουόλο νίκησε τη Μίλαν 2-1 με ανατροπή και την έβαλε σε μπελάδες ακόμη και για την διατήρηση θέσης στην πρώτη τετράδα.

Η Μίλαν απείλησε πρώτη με τον Τσαλχάνογλου στο 5′ και ο Μπογκά είχε την πρώτη κλασσική ευκαιρία στο 13ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους με τον Ντοναρούμα να επεμβαίνει για να κρατήσει το μηδέν.
Ο Τσάλχάνογλου έδωσε προβάδισμα στη Μίλαν με εξαιρετικό σουτ στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ο Μπεράρντι βρέθηκε απέναντι από τον Ντοναρούμα όμως τον πρόλαβε με προβολή ο Νταλότ στο 43′.

Η Σασσουόλο πέτυχε σπουδαία ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ρασπαντόρι που ήρθε από τον πάγκο και σημείωσε δύο γκολ, φτάνοντας τα τέσσερα στο πρωτάθλημα και πετυχαίνοντας τη σπουδαία ανατροπή της Σασουόλο. Σκόραρε πρώτα στο 77′ και στη συνέχεια στο 83ο λεπτό. Η Σασσουόλο μάλιστα είχε καλές στιγμές και στο τέλος του ματς με τους Χάρασλιν κι Κυριακόπουλο να χάνουν ευκαιρίες για τρίτο γκολ.