Μπολόνια-Σπέτσια 4-1: Περίπατος… μιας ώρας (hls)

ΟΙ γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης σκοράροντας δύο φορές και παίρνοντας ισχυρό προβάδισμα νίκης. Ο Ορσολίνι άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό και ο Μπάροου αξιοποιώντας την ασίστ του Σχάουτεν σε αντεπίθεση διαμόρφωσε το 2-0 στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης.
Η Σπέτσια αποφάσισε να πάρει ρίσκο και να πιέσει πολύ ψηλά στο γήπεδο.

Αποσυντόνισε τους γηπεδούχους που περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο στο επόμενο δεκαπεντάλεπτο, δεχόμενοι γκολ από τον Ισμαίλι που διαμόρφωσε το 2-1 στο 34′.
Τρία λεπτά αργότερα από στατική φάση έκανε έξυπνη κίνηση ο Μπάροου και πλάσαρε σημαδεύοντας το δοκάρι.

Η Μπολόνια μπήκε δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο και με πρωταγωνιστή τον Σβάνμπεργκ που πέτυχε δύο γκολ (54′ και 60′) διαμόρφωσε το τελικό 4-1 για τους γηπεδούχους που είχαν και δοκάρι με τον Ορσολίνι στο 64′.