Πέθανε στο γήπεδο οπαδός της Κιλμάρνοκ

Στον δρόμο για το νοσοκομείο άφησε την τελευταία του πνοή οπαδός της Κιλμάρνοκ που κατέρρευσε στην εξέδρα κατά τη διάρκεια αγώνα για τη σκωτσέζικη Πρέμιερ Λιγκ.

Ο άτυχος φίλαθλος, ηλικίας γύρω στα 50 και κάτοχος διαρκείας της Κιλμάρνοκ υπέστη καρδιακή προσβολη΄στο πέμπτο λεπτό του β’ ημιχρόνου του ματς με την Χιμπέρνιαν και ενώ το σκορ ήταν 1-1.

Αμέσως επικράτησε αναστάσωση στο «Ράγκμπι Παρκ», ασθενοφόρο μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για να μεταφέρει τον φίλαθλο, ενώ ο διαιτητής αποφάσισε να διακόψει οριστικά το ματς λόγω της σοβαρότητας της κατάστασης.

Όπως έγινε γνωστό όμως ο φίλος της Κιλμάρνοκ δεν τα κατάφερε και ξεψύχησε πριν μεταφερθεί στο νοσοκομείο.