Χ- αμένη ευκαιρία

Η Χάμιλτον προηγήθηκε με 3-1 στο 68’, όμως δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης, καθώς ισοφαρίστηκε (3-3) από τη Χαρτς για την 13η αγωνιστική του Σκωτσέζικου πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ από το τέρμα του Γουόκερ (8’), αντέδρασαν και γύρισαν το ματς. Στο 24’ με γκολ του Κρόφορντ ισοφάρισαν σε 1-1, ενώ στην επανάληψη χάρη σε δύο τέρματα του Μπίνγκαμ (46’, 68’) προηγήθηκαν με 3-1.

Παρόλα αυτά, δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη νίκη. Στο 73’ ο Γουόκερ και πάλι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 2-3, ενώ τέσσερα λεπτά πριν το τέλος ο Πάτερσον διαμόρφωσε το τελικό 3-3 χαρίζοντας στην ομάδα του τον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, η Χάμιλτον έμεινε για 3η διαδοχική αγωνιστική μακριά από τις νίκες και πλέον με 13 πόντους είναι στη 13η θέση, ενώ η Χαρτς με 7 περισσότερους είναι 4η.