Έ «χ»ασε την νίκη μέσα από τα χέρια της η Χιμπέρνιαν

Η Χιμπέρνιαν προηγήθηκε με 2-0 στην έδρα της Κιλμάρνοκ, πριν καν συμπληρωυεί το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν ισοφαρίσουν και να φύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στην τέταρτη θέση και τους 48 βαθμούς οι φιλοξενούμενοι, που βρίσκονται στο +10 από την 5η Χάρτς, από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 6η θέση έχοντας 46 πόντους.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για την Χιμπέρνιαν καθώς κατάφεραν πετύχουν δύο γκολ στα πρώτα εννιά λεπτά. Μόλις στο 1’ ο Κάμπερι έγραψε το 1-0 και οχτώ λεπτά αργότερα ο Ράιν Πόρτεους διαμόρφωσε το 2-0 και φάνηκε να καθαρίζει το ματς για την ομάδα του. Η Κιλμάρνοκ όμως κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι αρχικά ο Τζόουνς στο 57’ μείωσε σε 2-1 και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κρις Μπόιντ έκανε το 2-2 και χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.