Σκωτία: “Τεσσάρα” οι Ρέιντζερς στη Σέλτικ!

Με το εμφατικό 4-1 επικράτησαν οι Ρέιντζερς της Σέλτικ στο ντέρμπι της Γλασκώβης, διαλύοντας την "αιώνια" αντίπαλο τους στο "Άιμπροξ"!

Με το εμφατικό 4-1 επικράτησαν οι Ρέιντζερς της Σέλτικ στο ντέρμπι της Γλασκώβης, διαλύοντας την “αιώνια” αντίπαλο τους στο “Άιμπροξ”!

Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό με τον Ρουφ, η Σέλτικ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Έντουαρντ στο 30′, ενώ οι Ρέιντζερς προηγήθηκαν εκ νέου στο 33ο λεπτό με τον Μορέλος.

Με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ο Ρούφ έκανε το 3-1 στο 57′ και ο Ντεφό στο 92′ ολοκλήρωσε τον θρίαμβο των Ρέιντζερς.

Ο Μπάρκας δεν αγωνίστηκε με τη Σέλτικ και έμεινε στον πάγκο των “πράσινων” της Γλασκώβης.