Ανατροπή για την Γκενκ

Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας των πλέι οφ του Βελγίου ανέβηκε η Γκενκ, που νίκησε 3-2 τη Σταντάρ με μια σπουδαία ανατροπή.

Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας των πλέι οφ του Βελγίου ανέβηκε η Γκενκ, που νίκησε 3-2 τη Σταντάρ με μια σπουδαία ανατροπή. Η ομάδα της Λιέγης προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ των Τσιτέ (3′) και Μπούγιενς (30′ πεν.), αλλά οι γηπεδούχοι έφεραν τα πάνω-κάτω στην επανάληψη.

Ο Ποκονιόλι με αυτογκόλ στο 49′ έβαλε και πάλι την Γκενκ στο παιχνίδι, ο Βόσεν στο 57′ ισοφάρισε και Μπεντέκε στο 74′ ολοκλήρωσε την ανατροπή, τη στιγμή που η Σταντάρ έπαιζε με δέκα παίκτες από το 64′, όταν αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Μπατσουαγί.