Σεντ Τρούιντεν – Μπριζ 1-2: Με Ντοστ στην κορυφή (hls)

Η Μπριζ σκαρφάλωσε στη κορυφή περνώντας από το Σεντ Τρούιντεν με πρωταγωνιστή τον Ολλανδό επιθετικό Μπας Ντοστ που πέτυχε δύο γκολ.

Ο Ολλανδός πέτυχε δύο γκολ στο κύπελλο με την Ντινζέ (3-0), ξεκίνησε βασικός και στο πρωτάθλημα και ξαναβρήκε δίχτυα στο “διπλό” της Μπριζ στο Σεντ Τρούιντεν. Η Μπριζ επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας και περιμένει το αποτέλεσμα της Ουνιόν που παίζει με την Γάνδη (31/10).

Δείτε εδώ τα καλύτερα στιγμιότυπα

Ο Ολλανδός φορ άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό μετά το γύρισμα του συμπατριώτη του Λανγκ (1-0, 1ο λεπτό), ο Μπάουερ στην μοναδική ευκαιρία των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο διαμόρφωσε το σκορ του πρώτου μέρους (1-1, 23ο λεπτό) και ο Μπας Ντοστ μετά την ασίστ του Σόμπολ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου χάρισε την νίκη στην Μπριζ που την ερχόμενη εβδομάδα ταξιδεύει στο Μάντσεστερ για να αντιμετωπίσει την Σίτι για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.