Μπέτις-Λεβάντε 2-0: Νίκη και μένει σε τροχιά Ευρώπης (hls)

Με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος, μέσα σε πέντε λεπτά, η Μπέτις νίκησε τη Λεβάντε και συνεχίζει να είναι μέσα στο κυνήγι ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου

Η Ρεάλ Μπέτις ήθελε οπωσδήποτε να επιστρέψει στις νίκες μετά την ήττα της στο παιχνίδι με τη Σεβίλλη ώστε να παραμείνει στο κυνήγι ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου.

Για την 28η αγωνιστική, με αντίπαλο τη Λεβάντε το κατάφερε σε ένα παιχνίδι πάντως που μέχρι το 70ό λεπτό ήταν στο 0-0.

Μέσα σε πέντε λεπτά όμως όλα άλλαξαν για τους γηπεδούχους και με δύο γκολ δημιούργησαν τις προϋποθέσεις για να φτάσουν στην τελική επικράτηση.

Αυτός που άνοιξε το σκορ ήταν ο Φεκίρ. Στο 70ό ο Γάλλος της Μπέτις έκανε το 1-0 και πέντε λεπτά αργότερα, στο 75ο λεπτό, ο Χουάνμι έκανε το 2-0

Με αυτή τη νίκη η Ρεάλ Μπέτις πήγε στους 45 βαθμούς και έπιασε στην 5η θέση τη Ρεάλ Σοσιεδάδ ενώ η Λεβάντε έμεινε στους 35 βαθμούς.