Ράγιο Βαγιεκάνο: Επιστροφή στην La Liga!

Η Ράγιο Βαγιεκάνο επικράτησε με 2-0 εκτός έδρας της Χιρόνα και σε συνδυασμό με το 2-1 του πρώτου ματς( 3-2 στο σύνολο), επέστρεψε στην La Liga μετά από δύο χρόνια!

Η Ράγιο Βαγιεκάνο επικράτησε με 2-0 εκτός έδρας της Χιρόνα και σε συνδυασμό με το 2-1 του πρώτου ματς (3-2 στο σύνολο), επέστρεψε στην La Liga μετά από δύο χρόνια!
Η Ράγιο, προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό με τον Γκαρθία και ο Τρέχο, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 2-0! Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Βελάσκες, όμως παρά την αριθμητική της υπεροχή, η Χιρόνα δεν κατάφερε να πετύχει γκολ. Η Ράγιο, με τη νίκη αυτή πανηγύρισε την άνοδό της στην La Liga!