Μπιλμπάο – Ατλέτικο 2-1: Σοκ στο 86′ για τους Μαδριλένους! Όλα τα γκολ της Primera (vids)

H πρωτοπόρος του ισπανικού πρωταθλήματος, Ατλέτικο Μαδρίτης δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τη βαθμολογική απώλεια της Ρεάλ, καθώς ηττήθηκε στο Μπιλμπάο από την Αθλέτικ με 2-1 και πλέον αισθάνεται την… απειλή της Μπαρτσελόνα (έχει ένα παιχνίδι λιγότερο).

Οι Βάσκοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπερένχερ στο 8ο λεπτό, οι Μαδριλένοι ισοφάρισαν με τον Σάβιτς στο 77΄, ωστόσο ο Μαρτίνεθ στο 86ο λεπτό έδωσε τη νίκη στην Αθλέτικ Μπιλμπάο.

Θέλτα-Οσασούνα 2-1

(42΄ Άσπας, 64΄ Μουρίγιο – 77΄ πεν. Τόρες)

Σεβίλη-Γρανάδα 2-1

(16΄ πέν. Ράκιτιτς, 53΄ Οκάμπος – 90΄ πεν. Σολδάδο)

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Ατλέτικο Μαδρίτης 2-1 (8′ Μπερένχερ, 86′ Μαρτίνεθ – 77′ Σάβιτς)