Ο Γκαζαριάν “τιμώρησε” την Μπενφίκα (Video)

Η Μαρίτιμο, έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Γκαζαριάν, ανάγκασε την Μπενφίκα με την πρώτη της ήττα στη σεζόν (2-1). Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού και της Κέρκυρας άνοιξε το δρόμο για τη μεγάλη νίκη της ομάδος του.

Η Μαρίτιμο, έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Γκαζαριάν, ανάγκασε την Μπενφίκα με την πρώτη της ήττα στη σεζόν (2-1). Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού και της Κέρκυρας άνοιξε το δρόμο για τη μεγάλη νίκη της ομάδος του. Μόλις στο 5′ με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ενώ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου έφτασε κοντά και σε δεύτερο τέρμα, το οποίο θα έδινε εκ νέου το προβάδισμα στην Μαρίτιμο. Αυτό το έκανε ο Μαουρίτσιο στο 69′ γράφοντας το τελικό 2-1.

Οι “Αετοί” δεν εντυπωσίασαν με την εμφάνιση τους την Παρασκευή. Το αντίθετο. Στο πρώτο ημίχρονο είχαν μία ευκαιρία για να σκοράρουν με τον Μήτρογλου να αστοχεί και μία με τον Σεμέντο. Ο Βραζιλιάνος στάθηκε λίγο τυχερός και στο 27′ ισοφάρισε προσωρινά. Στις αρχές του δευτέρου μέρους ο Σάλβιο είχε δοκάρι και έτσι το 1-1 έμεινε μέχρι το 69′, όταν και “χτύπησε” ο Μαουρίτσιο.

Ο Κώστας Μήτρογλου ήταν βασικός, σε αντίθεση με τον Ανδρέα Σάμαρη που έμεινε στον πάγκο…