Η Λίβερπουλ δοκάρια, η Φούλαμ το γκολ

Με γκολ του Ντέμπσει έξι λεπτά πριν το τέλος του αγώνα η Φούλαμ επιβλήθηκε της Λίβερπουλ με 1-0.

Με γκολ του Ντέμπσει έξι λεπτά πριν το τέλος του αγώνα η Φούλαμ επιβλήθηκε της Λίβερπουλ με 1-0. Οι ηττημένοι από το 72′ αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο, λόγω αυστηρής κόκκινης κάρτα του Σπίρινγκ. Το σύνολο του Κένι Νταγκλίς ήταν καλύτερο σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, ωστόσο ένα λάθος του Ρέινα κόστισε στους φιλοξενούμενους. Ο Ισπανός γκολκίπερ δεν μπόρεσε να μπλοκάρει την μπάλα στο σουτ του Μέρφι και ο Αμερικανός από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να τη προωθήσει στα δίχτυα.

Ένα λεπτό πριν το γκολ της Φούλαμ, η Λίβερπουλ είχε δοκάρι, όταν σε σουτ του Ντάουνινγκ, ο Σβάρτσερ με τα ακροδάχτυλα έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι. Οι “Κόκκινοι” είχαν και στο πρώτο ημίχρονο δοκάρι με τον Χέντερσον.

Η Φούλαμ με το τρίποντο ανέβηκε στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η Λίβερπουλ παρέμεινε στην έβδομη.