Premier League: Τα στιγμιότυπα της 30ης Αγωνιστικής (hls)

Διαβάστε τα αποτελέσμα και τη βαθμολογία της 30ης Αγωνιστικής για την Premier League.

Τσέλσι – Γουέστ Μπρόμιτς: 2-5

Πρώτη ήττα υπό την ηγεσία του Τόμας Τουχέλ στον πάγκο. Η Τσέλσι ηττήθηκε με το βαρύ 5-2 στην έδρα της. Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Περέιρα (45+2, 45+4), Ρόμπινσον (63′, 91′) και τέλος ο Ντιανέ (68′). Οι γηπεδούχοι σκόραραρν με τους Πούλισιτς (27′) Μάουντ (71′).

Λιντς – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 2-1

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα της Λιντς. Γρήγορο προβάδισμα για τους γηπεδούχους με τον Χάρισον στο 12ο λεπτό. Στο 45′ ο Όσμπορν έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Τζαγκιέλκα.

Λέστερ – Μάντσεστερ Σίτι; 0-2

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τους “πολίτες” του Πεπ Γκουαρδιόλα. Στο 58ο λεπτό ο Μεντί σκόραρε το πρώτο γκολ. Ο Ζεσούς στο 74′ έκρυψαν την μπάλα και έκαναν το τελικό 2-0.

Άρσεναλ – Λίβερπουλ: 0-3

Επιβλητική εμβάση για τους Πρωταθλητές Αγγλίας. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, επικράτησε με 3-0, δύο γκολ πέτυχαν οι Ντιόγκο Ζότα (64′ 82′) και ένα ο Μοχάμεντ Σαλάχ στο 68ο λεπτό.

Σαουθάμπτον – Μπέρνλει: 3-2

Πολλά γκολ και θέαμα έχει το παιχνίδι της Σαουθάμπτον με την Μπέρνλει. Τα γκολ για τους “αγίους” πέτυχαν οι Αρμστρουνγκ (31′), Ίνγκς (42′) και Ρέντμοντ. Για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Γουντ (12′) και Βίντρα (28′).

Νιούκαστλ – Τότεναμ: 2-2

Ο Ζοέλιντον άνοιξε το σκορ στο 28′, ο Κέιν απάντησε δύο λεπτά αργότερα. Στο 34′ ο Άγγλος έκανε το 2-0, αλλά ο Γουίλοκ χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας για την Σαουθάμπτον.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπράιτον: 2-1

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 2-1 επί της Μπράιτον στο Όλντ Τράφορντ και παρέμεινε για δέκατο παιχνίδι αήττητη στο πρωτάθλημα της Αγγλίας. Τα γκολ πέτυχαν για τους γηπεδούχους οι Ράσφορντ (62′) και Γκρίνγουντ (83′), για τους φιλοξενούμενους σκόραρε ο Γουέλμπεκ στο 13′.

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Δευτέρα (5/4) με τα παιχνίδια Έβερτον – Κρίσταλ Πάλας στις 20:00μ.μ και με το ματς Γουλς – Γουέστ Χαμ στις 22:15μ.μ.