Γουέστ Χαμ – Άστον Βίλα 1-1: Σε… μπελάδες τα “Σφυριά” (hls)

Για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι η Γουέστ Χαμ δεν κατάφερε να πάρει νίκη, καθώς οι Λονδρέζοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με την Άστον Βίλα στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Premier League και διατηρούνται στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης.

Για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι η Γουέστ Χαμ δεν κατάφερε να πάρει νίκη στο αγγλικό πρωτάθλημα, καθώς οι Λονδρέζοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με την Άστον Βίλα στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Premier League και διατηρούνται στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Γουότκινς στο 17ο λεπτό μετά από σέντρα του Μορένο, ενώ η Γουέστ Χαμ κέρδισε πέναλτι στο 26ο λεπτό και ο Μπενραμά ήταν αυτός που έκανε το 1-1.

Η Γουέστ Χαμ είναι στη 17η θέση της βαθμολογίας με 24 βαθμούς, όσους έχουν οι “συγκάτοικοι” Μπόρνμουθ και Λέστερ, ενώ η Άστον Βίλα είναι 11η με 35 βαθμούς.