Γουλβς – Γουέστ Χαμ 1-0 : Χαμογελάει ξανά (hls)

Με γκολ του Ποντένσε οι Γουλβς νίκησαν 1-0 την Γουέστ Χαμ και βγήκαν από την επικίνδυνη ζώνη όπου πλέον βρίσκεται η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγες.

Ήταν ένα παιχνίδι μεταξύ δύο ομάδων που μοιάζουν μετά από τόσα παιχνίδια στην σεζόν ακόμη… να ψάχνονται αγωνιστικά.

Ο Τζουλέν Λοπετέγκι έχει συμμαζέψει αρκετά τους Γουλβς. Τους ανέλαβε στο -4 από την σωτηρία και μετά από τέσσερις αγώνες η ομάδα βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη.

Ο πρώτος σκόρερ των λύκων, ο Ντάνιελ Ποντένσε πέτυχε το γκολ της νίκης με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου (48′).

Ο Νέβες θα μπορούσε να κλειδώσει το τρίποντο αλλά σημάδεψε το δοκάρι στο 75ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν στο φινάλε αλλά έκαναν λίγα πράγματα επιθετικά.

Γουλβς : Σα – Σεμέντο, Κόλινς, Κίλμαν, Μπουένο (83′ Τότι) – Νέβες, Ματέους, Μουτίνιο (73′ Τραορέ) – Χουάνγκ (73′ Λεμινά), Ποντένσε (64′ Αϊτ-Νούρι, Κούνια (64′ Χιμένες)

Γουέστ Χαμ : Φαμπιάνσκι – Τσούφαλ, Αγκέρ, Ογκμπόνα, Κρέσγουελ – Ράις, Σούτσεκ (60′ Μπενράμα) – Μπόουεν, Πακετά, Φορνάλς (76′ Σκαμάκα) – Αντόνιο