Κρίσταλ Πάλας – Φούλαμ 0-3: Όλα στραβά για τους γηπεδούχους (hls)

Με τους 3 βαθμούς της νίκης έφυγε από την έδρα της Κρίσταλ Πάλας η Φούλαμ, επικρατώντας με 3-0.
Στο 31ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ ύστερα από πάσα του Μίτροβιτς και σκόρερ τον Μπόμπι Ρίντ.
Αυτή ήταν και η αρχή του… κακού για την Κρίσταλ Πάλας, καθώς 3 λεπτά μετά το γκολ έμεινε με δέκα παίκτες με τον Μίτσελ να βλέπει την απ’ευθείας κόκκινη κάρτα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως τελείωσε το πρώτο με… κόκκινη κάρτα για τους γηπεδούχους που έμειναν με 9 ποδοσφαιριστές και τον να βλέπει δεύτερη κίτρινη και να φεύγει για τα αποδυτήρια.

Στο 71′ έγινε το 2-0 για την Φούλαμ με σκόραρε τον Ριμ και το τελικό 3-0 έγινε από τον “εκτελεστή” Μίτροβιτς και… σερβιτόρο τον Γουίλιαν.