Μπρέντφορντ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4-0: Ιστορικός θρίαμβος για τις “μέλισσες” (hls)

Η Μπρέντφορντ πέτυχε 4 γκολ σε 25’ στο πρώτο ημίχρονο και πήρε μια μεγάλη νίκη απέναντι σε μια κάκιστη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μπρέντφορντ έκανε ό,τι ήθελε στο πρώτο μέρος τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και πετυχαίνοντας τέσσερα(!) γκολ σε 25’ έβαλε τις βάσεις για μια μεγάλη νίκη και για έναν ιστορικό θρίαμβο.

Το 4-0, σκορ ημιχρόνου, δεν άλλαξε στο β’ μέρος και ήταν το αποτέλεσμα στο παιχνίδι που σηματοδότησε ένα από τα πιο εμφατικά σκορ στην τρέχουσα Premier League κι ας είμαστε μόλις στην 2η αγωνιστική.

Σε ένα παιχνίδι που ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν στο αρχικό σχήμα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η Μπρέντφορντ άνοιξε νωρίς το σκορ.

Στο 10’ ο Ντασίλβα έκανε το 1-0 ενώ στο 18’, ο Γιένσεν εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων και έκανε το 2-0. Στο 30’ ο Μι, με κεφαλιά, έκανε το 3-0 και στο 35’ ο Μπουεμό ολοκλήρωσε τον θρίαμβο της Μπρέντφορντ για το 4-0.

Στο β’ μέρος, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε περισσότερο την μπάλα στην κατοχή της αλλά δεν άλλαξε κάτι στην εικόνα της και γνώρισε τη δεύτερη σερί ήττα μετά την ήττα στην πρεμιέρα, από την Μπράιτον

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Μπρέντφορντ σε επίπεδο Α’ Κατηγορίας επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από το 1937.