Μπρέντφορντ – Άστον Βίλα 2-1: Πρώτη νίκη με ανατροπή για το 2022! (hls)

Η Μπρέντφορντ επικράτησε εντός έδρας με 2-1 επί της Άστον Βίλα και οι "άγριες μέλισσες" πέτυχαν την πρώτη τους νίκη για το 2022.

Σημαντική νίκη με ανατροπή για την Μπρέντφορντ, η οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 16ο λεπτό, αλλά τελικά πήρε το τρίποντο.

Το προβάδισμα στην αναμέτρηση πήρε η Άστον Βίλα με τον Ίνγκς. Οι γηπεδούχοι στο 42ο λεπτό έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με Γουισά (1-1). Το τελικό 2 – 1 διαμόρφωσε ο Ράσμουσέν στο 83′ και έδωσε την ομάδα του το πρώτο τρίπονο της χρονιάς.

Η Μπρέντφορντ έφτασε στους 23 βαθμούς και έχει 2 παιχνίδια λιγότερα όπως και η Άστον Βίλα είναι 13η με 22.